Olemus

Lastele

Südameringid

 

Viime läbi erineva sisulisi huviringe lastele vanuses 7-18 Järvamaal, Köisi ja Müüsleri külas

Meie missiooniks on pakkuda lastele turvalist ja hoitud ruumi ning juhendatud tegevusi, mis arendavad laste loomingulist eneseväljendust, igapäevaoskusi, julgust ja enesekindlust, suhtlemisoskust, keskkonnateadlikkust ning õpihuvi. Tahame toetada lapsi ning peresid, andes järgmistele põlvedele edasi vajalikke oskusi ja teadmisi loodusest, loomadest, traditsioonidest, talupidamisest, isemajandamisest, kodundusest ning käsitööst. Lisaks peame oluliseks ka vaba mängu ning oskust aega maha võtta, lõdvestuda ning puhata.

 

Südameringid on oma nime saanud meie soovist pakkuda lastele suuremat turvatunnet iseendas, seltskonnas ning elus üldiselt. Läbi avatud südamega kuulamise, rääkimise ning sõbraliku, toetava ning ühtehoidva keskkonna, saavad lapsed julgustust ning innustust tegemaks oma elus tarku valikuid, lähtudes armastusest ning sisemiste unistuste täideviimisest. Soovime, et lapsed julgeksid erinevate alade ning tegevustega tutvuda, oma andeid avada ning arendada ning oma elu selle järgi kujundada, mis neile tõeliselt rõõmu ja hingetoitu pakub. Selleks saadame nutiseadmed lühikesele puhkusele ning loome hoitud ruumi, mille keskseks talaks on perekonna-tunne. Alustame ja lõpetame alati ühise vestlusringiga.

Kasutame oma tegevustes erinevaid elemente waldorfpedagoogikast, antroposoofiast, montessoorist, mindfullnessist. Külastame erinevaid talusid ning meistreid ning kutsume külla erinevaid juhendajaid. Lisaks korraldame ka kord kuus ühepäevalaagreid.

Erinevates ringides ja laagrites meisterdame villa, savi, puidu, paberi ning muude looduslike materjalidega, tegeleme hobuste ja teiste loomadega, aianduse ja kokandusega, matkame, teeme lõket, muusikat ja tantsu, õpime vanu kombeid ning traditsioone, kindlasti mängime ja vestame lugusid.

Südameringid sobivad suurepäraselt nii kodukooli lastele täiendavaks loominguliseks õppetegevuseks ja sotsialiseerumiseks, kui ka koolis käivatele lastele täpselt selleks samaks 😉

 

 

Südameringide toimumisajad:

♡Õuehoid kuni 10 aastastele kord nädalas teisipäeviti

♡ 2. veebruraril 2023. vanuses 7-17, kella 10st-16ni

Täpsem info koos konkreetsete ringide sisu ja toimumiskoha kohta leiad Olemuse Facebookilehelt ja/või Südameringide Facebook grupist

päevase laagri tasu 20€ (sisaldab toidukorda).

Küsimuste ja huvi korral kirjuta meile valgusesonumid@gmail.com

Südameringidele aitas hoogu sisse puhuda Järva vald, kelle toetusel oleme saanud rentida ruume, soetada käsitöötarbeid ning kutsuda külla põnevaid juhendajaid üle eesti.

Olemuse lastelaager

Õpime rõõmu tundma lihtsatest asjadest, koos loomisest, mängimisest ning heast huumorist. Unistame ja õpime teadliku loomise kunsti – vaatleme kuidas oma unistuste elu elada ning mida selleks tegema peaks või ei peaks. Näitleme, laulame, tantsime, teeme lõket ja laagrimänge. Õpime olemuslikku olemist, lõdvestumist ning emotsioonide valdamist. Laagrisse ootame kõiki koolilapsi, kellel vähemalt aasta koolikogemust juba seljataga ning vähemalt aasta veel ees (2.-12. klass).

Igas laagris on oma temaatika ja eesmärk mille kohta saad lugeda konkreetse laagri sündmuse alt täpset sisu. Kuid tavapäraselt võid meie laagrites kohata järgneivaid toimetusi: hommikused võimlemised, matkad, seiklusretked, näiteringid, aarete jahid, unejutud õhtuti, lõkkeõhtud, jutupulgaringid, meditatsioonid, lauluringid, meisterdamised, erinevate loomade ning maa-eluga tutvumine ja kindlasti naermine ja lustimine. 

Meie laagrid on alati nutivabad ja suunatud loomulikkuse edendamisele. Nutivaba olek loob ruumi kus me oleme rohkem kohal kõige sellega mis on. Pole kuskile põgeneda, kogu ruum hakkab elama uutes värvides ja lapsel on võimalik laadida maha ärevus ning pinnapealsus. Maitseme üheskoos kui hea on lihtsalt olla ja lõdvestuda. 

Meie suund on luua lastele võimalikult stressivaba ruum mis võimaldab lapsel rahuneda ja astuda maha igapäeva virr-varrist.

Kasvatajatena oleme laste jaoks olemas ja ruum on turvaline ning toetav. See on suurepärane puhkus ja seiklus lapsele kes ei karda looduses olla ja lõdvestuda, võtta ette üks pikk matkatee ja nautida kõike mida loodus ja koosviibimine meile pakub.

Tulevaste laagrite kohta täpsem info alates Märts 2023